Jak se registrovat do knihovny

Student/zaměstnanec MU

Využijte online registraci do knihoven MU:

1. online registrace zde
  2. přihlaste se pomocí UČO a primárního hesla
  3. zaklikněte Provést
  4. nyní máte registraci do všech knihoven na MU.

Do čtenářského konta se přihlásíte v knihovním katalogu, zadejte své UČO a primární heslo.

• pro studenty max. 30 knih
  • pro zaměstnance/učitele MU max. 50 knih

Jako čtenářský průkaz se používá ISIC, ITIC nebo jiná čipová karta vydaná MU.

Absolvent MU

Členové Spolku absolventů a přátel MU a držitelé karty Absolvent MU mají registraci v knihovnách MU zdarma. Při registraci je nutné vyplnit přihlášku a předložit průkaz totožnosti. Absolventi využijí kartu Absolventa MU také jako čtenářský průkaz do knihoven MU.

Do čtenářského konta se přihlásíte v knihovním katalogu. Zadejte přihlašovací údaje (login a heslo), které jste obdrželi při registraci.

• max. 10 knih

Registrace do knihovny umožňuje přístup na PC v Počítačové studovně knihovny. Pro přihlášení použijte login a heslo, které jste obdrželi při registraci. Na PC v knihovně máte přístup i k licencovaným e-zdrojům MU. Vzdálený přístup k e-zdrojům z domova není z licenčních podmínek možný.

Externí čtenář

Uživatelé, kteří nestudují/nepracují na MU, se mohou registrovat u výpůjčního pultu. Při registraci je nutné vyplnit přihlášku, předložit průkaz totožnosti a uhradit registrační poplatek:

• 300 Kč/rok

Registrace je platná pro všechny knihovny MU (Ústřední knihovna FF MU nabízí externím uživatelům pouze prezenční služby).

• max. 10 knih

Potřebujete poradit?